Природні фактори


Головним лікувальним фактором курорту є Синяцька сірководнева вода, синюватий відтінок якої і обумовлює назву санаторію "Синяк". За хімічним складом вода слабо сульфідна, мало мінералізована, сульфатна, натрієво-кальцієво-магнієва, слабо лужна. Перший хімічний аналіз сульфідних мінеральних вод Синяцького родовища зроблено доктором медицини, членом-кореспондентом Петербурзької медико-хімічної академії А. Черським у 1823 році. Незалежно від нього, в цьому ж році, аналогічний аналіз проведено мукачівським фармацевтом Готстагом.

Використання мінеральної води "Синяк" у санаторно-курортному лікуванні починається з 1832 року, коли на розпорядження адміністрації графського маєтку було збудовано примітивну "купіль", а для обслуговування пацієнтів, які приїздили сюди, - корчму. Існуючий світовий досвід питного лікування свідчить про ефективність використання таких вод при хронічних професійних отруєннях важкими металами. З цією метою найбільш широко використовуються слабо сульфідні води з 10-40 мг\л. Сірководневий іон утворює нерозчинний комплекс з іонами важких металів (свинець, ртуть, кадмій, кобальт, сурма, нікель, мідь, олово, цинк) і солі цих металів можуть у значній мірі послабляти їх токсичну дію, що сприяє виведенню їх з організму. Дослідження стверджують, що слабо сульфідні води, до яких відносяться і синяцькі, мають дію подібну до антиоксидантів при ураженні печінки.

Як відомо, хронічне професійне отруєння важкими металами в основному обумовлено токсичною дією на ферментні системи і виявляється гіпохромною анемією, а також ураженням різних органів і систем організму, зокрема печінки.

Синяцькі мінеральні води мають діуретичний, холеретичний ефект, терапевтична дія обумовлена наявністю не тільки сульфідів, вільної сірки, але і тіосульфатів, що має значення в лікуванні імунокомплексної патології.

При прийомі синяцьких сірководневих ванн посилюється кровообіг в шкірному покриві і глибоких тканинах, у судинах серця і кінцівках, поліпшується насосна функція серця, сповільнюються серцеві скорочення, знімаються спазми судин і знижується артеріальний тиск. Сірководень при надходженні в кров через шкіру і дихальні шляхи збільшує вміст сульфгідрильних і дисульфітних груп і активізує глютадіон, що активізує ферментні системи, підвищує енергетичний ресурс кліток і тканин, підсилює регенеративні процеси, нормалізує процеси збудження і гальмування у центральній нервовій системі.

Показання для лікування:

- остеохондроз, деформуючий остеоартроз;
- ревматоїдний артрит І та ІІ степенів активності, гормонозалежної форми;
- склеродермія, системний червоний вовчак;
- облітеруючий ендартерит нижніх кінцівок;
- хвороба Бехтерєва;
- наслідки перелому кісток із приторможеною консолідацією;
- міозит, бурсіт, міопатія;
- контрактура Дюпуїтрена;
- хронічний остеомієліт (у т. ч. свищеподібна форма);
- хвороба Рейно,(1-2 ст.);
- хвороба Рейтера;
- ревматизм у неактивній фазі з вадами серця при недостатності кровообігу не вище першої ступені; - гіпертонічна хвороба І та ІІ стадії;
- хронічний тромбофлебіт;
- варикозне розширення вен нижніх кінцівок;
- радикуліт, радикулоневрит;
- вібраційна хвороба;
- плексит, поліневрит;
- неврастенія;
- нейроциркуляторна дистонія;
- Фантомні болі;
- хронічний простатит;
- хронічні гінекологічні захворювання (у т. ч. непліддя);
- цукровий діабет інсулінозалежна форма, з діабетичними нейропатіями, ангіопатіями;
- подагра;
- шкірні захворювання: нейродерміт, хронічний дерматит, екзема, іхтіоз, псоріаз, себорея, алергічні дерматити.

 
  © 2009. Приватний котедж "Перлинка в Синяку". Мукачівський район, с. Синяк, вул. Чинадіївська, 11
тел./факс.: +38 03131 2 31 35 (9-00 - 18-00), моб.тел.: 050 515 92 60
Головна сторінка | Послуги | Бронювання
Luckymen Design Group 2009